Finger Lakes Feis 2014

Prelim and Champ

Return To Results Menu Page

Comp Place Dancer Name School Dancer Count Description
820 1 533 Emma Kurtz Murphy Irish Arts 1 Boys & Girls Art NeedleWork Under 16 All
821 1 534 Jodie Kurtz Murphy Irish Arts 1 Boys & Girls Art NeedleWork 16 & Over
830 1 380 Aeryn Digby Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Art Misc Media Under 12 All
830 1 504 Janaya Jones Francis Academy 5 Boys & Girls Art Misc Media Under 12 All
830 2 454 Abigail Grejda McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 5 Boys & Girls Art Misc Media Under 12 All
830 2 625 Elizabeth Michalek McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 5 Boys & Girls Art Misc Media Under 12 All
830 3 620 Morgan Mctighe Young School - NY 5 Boys & Girls Art Misc Media Under 12 All
831 1 127 Isabel Scheiderich Butler-Sheehan 1 Boys & Girls Art Misc Media Under 16 / 4 yr
832 1 146 Rachael Smith Young School - NY 2 Boys & Girls Art Misc Media 16 & Over
832 1 676 Stephanie Oswald Young School - NY 2 Boys & Girls Art Misc Media 16 & Over
904 1 282 Sophia Bonacci McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 10 All
904 2 684 Colleen Patrie Francis Academy 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 10 All
904 3 232 Jolie Acton Boland 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 10 All
908 1 684 Colleen Patrie Francis Academy 3 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 10 All
908 2 394 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas 3 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 10 All
908 3 305 Anthony Cambareri Drumcliffe 3 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 10 All
924 1 149 Claire Snyder McDonald School 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 12 All
924 2 221 Mary Young Rince Na Sonas 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 12 All
924 3 609 Ranait McGuire Francis Academy 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 12 All
924 4 521 Deirdre Kivlehan Drumcliffe 9 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 12 All
928 1 149 Claire Snyder McDonald School 2 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 12 All
928 2 521 Deirdre Kivlehan Drumcliffe 2 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 12 All
954 1 525 Lauren Kolassa Boland 6 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 15 All
954 2 238 Brooke Alder Butler-Sheehan 6 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 15 All
954 3 198 Jack Walters Francis Academy 6 Boys & Girls Figure 4 Hand Any Under 15 All
958 1 361 Abby Cunningham Boland 2 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 15 All
958 2 247 Karissa Armbruster Butler-Sheehan 2 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book Under 15 All
964 1 179 Rachel Troy Rince Na Sonas 3 Boys & Girls Figure 4 Hand Any 15 & Over
964 2 732 Robert Robbins Butler-Sheehan 3 Boys & Girls Figure 4 Hand Any 15 & Over
964 3 535 Breanna Laber Boland 3 Boys & Girls Figure 4 Hand Any 15 & Over
968 1 248 Tierney Ashe Clann Na Cara 2 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book 15 & Over
968 2 527 Gloria Kramer Rince Na Sonas 2 Boys & Girls Figure 8 Hand by the Book 15 & Over
105J 1 201 Madison Watson Dunleavy - NY 2 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 05 All
105J 2 157 Kaleigha Spinner Butler-Sheehan 2 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 05 All
105R 1 201 Madison Watson Dunleavy - NY 3 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All
105R 2 157 Kaleigha Spinner Butler-Sheehan 3 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All
105R 2 295 Aiden Burke McDonald School 3 Boys & Girls Beginner Reel Under 05 All
106J 1 122 Erin Satalin Francis Academy 14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06
106J 2 545 Sophia Lasher Roisin Academy 14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06
106J 2 546 Sophia Lawrence Rince Na Sonas 14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06
106J 3 252 Elliana Ballagh Roisin Academy 14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06
106J 3 509 Natalie Kearney Rince Na Sonas 14 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 06
106R 1 509 Natalie Kearney Rince Na Sonas 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106R 2 122 Erin Satalin Francis Academy 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106R 2 151 Samantha Snyder Francis Academy 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106R 2 552 Brenna Lillis Rince Na Sonas 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106R 3 682 Breanna Passino Johnston 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106R 4 410 Bianca Ficorilli Rochez 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106R 4 546 Sophia Lawrence Rince Na Sonas 14 Boys & Girls Beginner Reel Under 06
106SJ 1 546 Sophia Lawrence Rince Na Sonas 4 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All
106SJ 2 509 Natalie Kearney Rince Na Sonas 4 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All
106SJ 3 552 Brenna Lillis Rince Na Sonas 4 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All
106SJ 3 682 Breanna Passino Johnston 4 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 06 All
107J 1 121 Francesca Santoro Francis Academy 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 2 299 Brigid Burns Francis Academy 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 2 542 Lauryn Lape Rince Na Sonas 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 3 265 Anabel Bartkowiak Johnston 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 3 317 Juliana Carter Rince Na Sonas 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 3 592 Maura Matthews Butler-Sheehan 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 4 152 Madelyn Soule Francis Academy 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107J 4 257 Jocelyn Barnard Butler-Sheehan 19 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 07
107R 1 265 Anabel Bartkowiak Johnston 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 2 299 Brigid Burns Francis Academy 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 3 542 Lauryn Lape Rince Na Sonas 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 4 121 Francesca Santoro Francis Academy 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 4 152 Madelyn Soule Francis Academy 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 4 188 Sophia Valenti Roisin Academy 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 5 202 Emmerson Weed Rince Na Sonas 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 5 213 Alyssa Winters Roisin Academy 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 5 317 Juliana Carter Rince Na Sonas 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107R 5 680 Adrianna Parker Butler-Sheehan 18 Boys & Girls Beginner Reel Under 07
107SJ 1 542 Lauryn Lape Rince Na Sonas 7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07
107SJ 2 317 Juliana Carter Rince Na Sonas 7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07
107SJ 3 299 Brigid Burns Francis Academy 7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07
107SJ 3 402 Addyson Fedele Rince Na Sonas 7 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 07
108J 1 694 Shaelin Phillips Rince Na Sonas 9 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08
108J 2 240 Wade Almstead Roisin Academy 9 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08
108J 3 101 Samantha Roddy Johnston 9 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08
108J 3 370 Murphy David Drumcliffe 9 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 08
108R 1 240 Wade Almstead Roisin Academy 9 Boys & Girls Beginner Reel Under 08
108R 2 694 Shaelin Phillips Rince Na Sonas 9 Boys & Girls Beginner Reel Under 08
108R 3 370 Murphy David Drumcliffe 9 Boys & Girls Beginner Reel Under 08
108R 4 101 Samantha Roddy Johnston 9 Boys & Girls Beginner Reel Under 08
108SJ 1 656 Gianna Naples Farrell 3 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08
108SJ 2 134 Devon Sedlack McDonald School 3 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08
108SJ 3 694 Shaelin Phillips Rince Na Sonas 3 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 08
109J 1 560 Addie Lowery Johnston 10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09
109J 2 142 Abigail Smith Boland 10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09
109J 3 635 Abbey Moose Dunleavy - NY 10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09
109J 3 704 Breanna Putnam Rince Na Sonas 10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09
109J 4 714 Cayla Raye Boland 10 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 09
109R 1 635 Abbey Moose Dunleavy - NY 10 Boys & Girls Beginner Reel Under 09
109R 2 714 Cayla Raye Boland 10 Boys & Girls Beginner Reel Under 09
109R 3 660 Katherine Noonan Butler-Sheehan 10 Boys & Girls Beginner Reel Under 09
109R 3 704 Breanna Putnam Rince Na Sonas 10 Boys & Girls Beginner Reel Under 09
109R 4 142 Abigail Smith Boland 10 Boys & Girls Beginner Reel Under 09
109SJ 1 635 Abbey Moose Dunleavy - NY 5 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09
109SJ 2 548 Kaden LeChase Dunleavy - NY 5 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09
109SJ 3 348 Keely Cooney Johnston 5 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 09
111J 1 637 Megan Moriarty Johnston 4 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr
111J 2 211 Mae Wilson Rince Na Sonas 4 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr
111J 3 166 Mary Sullivan Roisin Academy 4 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr
111J 3 504 Janaya Jones Francis Academy 4 Boys & Girls Beginner Light Jig Under 11 / 2 yr
111R 1 166 Mary Sullivan Roisin Academy 4 Boys & Girls Beginner Reel Under 11 / 2 yr
111R 2 504 Janaya Jones Francis Academy 4 Boys & Girls Beginner Reel Under 11 / 2 yr
111R 3 211 Mae Wilson Rince Na Sonas 4 Boys & Girls Beginner Reel Under 11 / 2 yr
111R 3 637 Megan Moriarty Johnston 4 Boys & Girls Beginner Reel Under 11 / 2 yr
111SJ 1 637 Megan Moriarty Johnston 2 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11 / 2 yr
111SJ 2 504 Janaya Jones Francis Academy 2 Boys & Girls Beginner Slip Jig Under 11 / 2 yr
206HP 1 441 Emma Goerlich Dunleavy - NY 1 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 06 All
206J 1 441 Emma Goerlich Dunleavy - NY 4 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All
206J 2 292 Mischa Buecheler Johnston 4 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All
206J 2 539 Payton Lamott Roisin Academy 4 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All
206J 3 549 Billie Leet Carle 4 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 06 All
206R 1 292 Mischa Buecheler Johnston 4 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All
206R 2 539 Payton Lamott Roisin Academy 4 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All
206R 3 441 Emma Goerlich Dunleavy - NY 4 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All
206R 4 549 Billie Leet Carle 4 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 06 All
207J 1 375 Alena DeChick Dunleavy - NY 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07
207J 2 413 Lily Flammer Rince Na Tiarna 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07
207J 3 237 Eliza Agate Dunleavy - NY 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07
207J 3 260 Ryan Barr Drumcliffe 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 07
207R 1 375 Alena DeChick Dunleavy - NY 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207R 2 413 Lily Flammer Rince Na Tiarna 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207R 3 190 Isabella Vallely Francis Academy 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207R 3 237 Eliza Agate Dunleavy - NY 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207R 4 225 Meghan Zaverton Carle 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207R 4 242 Kelsey Amerlinck Rochez 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207R 4 653 Katherine Murty Young School - NY 11 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 07
207SJ 1 413 Lily Flammer Rince Na Tiarna 11 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All
207SJ 2 653 Katherine Murty Young School - NY 11 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All
207SJ 3 190 Isabella Vallely Francis Academy 11 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All
207SJ 3 292 Mischa Buecheler Johnston 11 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All
207SJ 4 237 Eliza Agate Dunleavy - NY 11 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All
207SJ 4 375 Alena DeChick Dunleavy - NY 11 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 07 All
207TJ 1 375 Alena DeChick Dunleavy - NY 9 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 07 All
207TJ 2 653 Katherine Murty Young School - NY 9 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 07 All
207TJ 3 121 Francesca Santoro Francis Academy 9 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 07 All
207TJ 3 190 Isabella Vallely Francis Academy 9 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 07 All
207TJ 3 513 Caleigh Kelly Francis Academy 9 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 07 All
208HP 1 375 Alena DeChick Dunleavy - NY 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08 / 2 yr
208HP 2 110 Helaina Roth Drumcliffe 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08 / 2 yr
208HP 3 653 Katherine Murty Young School - NY 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 08 / 2 yr
208J 1 107 Kara Rosenberger Drumcliffe 12 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08
208J 2 563 Mariah Luke Carle 12 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08
208J 3 110 Helaina Roth Drumcliffe 12 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08
208J 3 207 Ava Wickes Rince Na Sonas 12 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08
208J 3 436 Angelyna Geiger Johnston 12 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08
208J 4 374 Samara de Souza Carle 12 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 08
208R 1 436 Angelyna Geiger Johnston 12 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08
208R 2 224 Alison Zaverton Carle 12 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08
208R 2 563 Mariah Luke Carle 12 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08
208R 3 207 Ava Wickes Rince Na Sonas 12 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08
208R 3 236 Holly Adamski Johnston 12 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08
208R 3 565 Delaney Luther Roisin Academy 12 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 08
208SJ 1 350 Teagan Costello Rochez 12 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08
208SJ 2 297 McKayla Burke McDonald School 12 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08
208SJ 3 207 Ava Wickes Rince Na Sonas 12 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08
208SJ 3 618 Kaira McMahon McDonald School 12 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08
208SJ 4 107 Kara Rosenberger Drumcliffe 12 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08
208SJ 4 110 Helaina Roth Drumcliffe 12 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 08
208TJ 1 107 Kara Rosenberger Drumcliffe 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 08
208TJ 2 110 Helaina Roth Drumcliffe 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 08
208TJ 3 207 Ava Wickes Rince Na Sonas 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 08
208TJ 4 436 Angelyna Geiger Johnston 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 08
209HP 1 262 Colleen Barry Francis Academy 13 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09
209HP 2 391 Keagan Downes Rince Na Sonas 13 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09
209HP 3 270 Katherine Bendall Francis Academy 13 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09
209HP 3 487 Maeve Hooker Rince Na Sonas 13 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09
209HP 4 376 Marina DeChick Dunleavy - NY 13 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09
209HP 4 442 Tyler Goerlich Dunleavy - NY 13 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 09
209J 1 376 Marina DeChick Dunleavy - NY 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 2 683 Sophia Patriarco Drumcliffe 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 3 109 Charlotte Roth Drumcliffe 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 3 272 Sophia Benzin Rince Na Tiarna 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 4 442 Tyler Goerlich Dunleavy - NY 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 5 262 Colleen Barry Francis Academy 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 5 270 Katherine Bendall Francis Academy 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209J 5 598 Ellen McClain Francis Academy 14 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 09
209R 1 376 Marina DeChick Dunleavy - NY 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 2 432 Annie Gaughan Johnston 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 3 109 Charlotte Roth Drumcliffe 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 3 270 Katherine Bendall Francis Academy 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 3 442 Tyler Goerlich Dunleavy - NY 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 4 205 Madison Wheeler Young School - NY 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 4 351 EMMA COTTET Francis Academy 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209R 5 262 Colleen Barry Francis Academy 17 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 09
209SJ 1 376 Marina DeChick Dunleavy - NY 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 2 351 EMMA COTTET Francis Academy 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 3 270 Katherine Bendall Francis Academy 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 4 205 Madison Wheeler Young School - NY 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 5 104 Elizabeth Rollins Young School - NY 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 5 241 Brier Amerlinck Rochez 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 5 262 Colleen Barry Francis Academy 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 5 363 Alexis Curtis Dunleavy - NY 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209SJ 5 688 Amanda Pawelczyk Drumcliffe 16 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 09
209TJ 1 567 Aaron Lynch Drumcliffe 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
209TJ 2 262 Colleen Barry Francis Academy 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
209TJ 2 683 Sophia Patriarco Drumcliffe 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
209TJ 3 270 Katherine Bendall Francis Academy 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
209TJ 3 376 Marina DeChick Dunleavy - NY 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
209TJ 4 109 Charlotte Roth Drumcliffe 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
209TJ 4 442 Tyler Goerlich Dunleavy - NY 13 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 09
210HP 1 177 Alicia Tow Francis Academy 10 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10
210HP 2 490 KATE HUBBARD Goggin-Carroll 10 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10
210HP 3 258 Mira Barnard Butler-Sheehan 10 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10
210HP 3 501 Hannah Johnston Johnston 10 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 10
210J 1 177 Alicia Tow Francis Academy 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10
210J 2 458 Ciara Griffin Young School - NY 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10
210J 2 691 leilah perez Rochez 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10
210J 3 412 Keegan Ficorilli Rochez 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 10
210R 1 177 Alicia Tow Francis Academy 10 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10
210R 2 458 Ciara Griffin Young School - NY 10 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10
210R 3 412 Keegan Ficorilli Rochez 10 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10
210R 3 439 Grace Gillespie Dunleavy - NY 10 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10
210R 3 691 leilah perez Rochez 10 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 10
210SJ 1 691 leilah perez Rochez 10 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10
210SJ 2 501 Hannah Johnston Johnston 10 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10
210SJ 3 177 Alicia Tow Francis Academy 10 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10
210SJ 3 458 Ciara Griffin Young School - NY 10 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10
210SJ 4 258 Mira Barnard Butler-Sheehan 10 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 10
210TJ 1 206 Shea White An Clar 11 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 10
210TJ 2 177 Alicia Tow Francis Academy 11 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 10
210TJ 3 462 Katie Gunter McDonald School 11 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 10
210TJ 4 385 Abigail Docos Kinlough 11 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 10
210TJ 4 490 KATE HUBBARD Goggin-Carroll 11 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 10
211HP 1 125 Grace Scalfaro Francis Academy 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11
211HP 2 197 Paige Wallace Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11
211HP 3 161 Margaret Starr Rince Na Sonas 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11
211HP 3 178 Molly Trapasso Francis Academy 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11
211HP 3 574 Mary Lyons Francis Academy 7 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 11
211SJ 1 127 Isabel Scheiderich Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11
211SJ 2 125 Grace Scalfaro Francis Academy 7 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11
211SJ 3 161 Margaret Starr Rince Na Sonas 7 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 11
211TJ 1 161 Margaret Starr Rince Na Sonas 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 11
211TJ 2 178 Molly Trapasso Francis Academy 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 11
211TJ 3 574 Mary Lyons Francis Academy 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 11
211TJ 4 125 Grace Scalfaro Francis Academy 8 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig  Under 11
212J 1 289 Ella Buchanan Butler-Sheehan 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12 / 2 yr
212J 2 127 Isabel Scheiderich Butler-Sheehan 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12 / 2 yr
212J 3 125 Grace Scalfaro Francis Academy 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12 / 2 yr
212J 3 574 Mary Lyons Francis Academy 9 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 12 / 2 yr
212R 1 286 Claire Broderick Kinlough 9 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12 / 2 yr
212R 2 161 Margaret Starr Rince Na Sonas 9 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12 / 2 yr
212R 2 289 Ella Buchanan Butler-Sheehan 9 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12 / 2 yr
212R 3 355 Riley Crane Johnston 9 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 12 / 2 yr
213HP 1 268 Mallory Beard Rince Na Sonas 4 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 13 / 2 yr
213HP 2 617 Grace McMahon Francis Academy 4 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 13 / 2 yr
213HP 3 657 Emma Neufang Butler-Sheehan 4 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 13 / 2 yr
213HP 3 721 Theresa Reeve McDonald School 4 Boys & Girls Advanced Beginner Hornpipe Under 13 / 2 yr
213J 1 617 Grace McMahon Francis Academy 1 Boys & Girls Advanced Beginner Light Jig Under 13
213R 1 617 Grace McMahon Francis Academy 1 Boys & Girls Advanced Beginner Reel Under 13
213SJ 1 322 Nayelie Castro Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 13 / 2 yr
213SJ 2 355 Riley Crane Johnston 5 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 13 / 2 yr
213SJ 3 617 Grace McMahon Francis Academy 5 Boys & Girls Advanced Beginner Slip Jig Under 13 / 2 yr
213TJ 1 322 Nayelie Castro Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 13 / 2 yr
213TJ 2 268 Mallory Beard Rince Na Sonas 5 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 13 / 2 yr
213TJ 3 389 Caitlin Donohue Rochez 5 Boys & Girls Advanced Beginner Treble Jig Under 13 / 2 yr
308HP 1 517 Tristan Kilpatrick Butler-Sheehan 12 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All
308HP 2 459 Sierra Griffin Boland 12 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All
308HP 2 575 Allie MacDerment Rince Na Sonas 12 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All
308HP 3 328 Kylee Chapin Rochez 12 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All
308HP 4 728 Ella Rice McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 12 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 08 All
308J 1 328 Kylee Chapin Rochez 12 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All
308J 2 139 Addison Shipp Carle 12 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All
308J 3 256 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara 12 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All
308J 4 350 Teagan Costello Rochez 12 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All
308J 5 587 Molly Marra Boland 12 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All
308J 5 687 Noah Patton Carle 12 Boys & Girls Novice Light Jig Under 08 All
308R 1 459 Sierra Griffin Boland 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 2 366 Madelyn Danesh McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 3 687 Noah Patton Carle 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 4 256 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 4 331 Kaidyn Christ Drumcliffe 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 4 411 Emerie Ficorilli Rochez 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 5 328 Kylee Chapin Rochez 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308R 5 587 Molly Marra Boland 16 Boys & Girls Novice Reel  Under 08 All
308SJ 1 328 Kylee Chapin Rochez 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308SJ 2 411 Emerie Ficorilli Rochez 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308SJ 2 459 Sierra Griffin Boland 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308SJ 3 587 Molly Marra Boland 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308SJ 4 331 Kaidyn Christ Drumcliffe 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308SJ 5 573 Ava Lyon McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308SJ 5 575 Allie MacDerment Rince Na Sonas 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 08 All
308TJ 1 411 Emerie Ficorilli Rochez 12 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All
308TJ 2 328 Kylee Chapin Rochez 12 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All
308TJ 2 331 Kaidyn Christ Drumcliffe 12 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All
308TJ 3 191 Adelaide Wai Trillium 12 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All
308TJ 3 575 Allie MacDerment Rince Na Sonas 12 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 08 All
309HP 1 585 Zoe Marcus Dunleavy - NY 10 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09
309HP 2 726 Mary Kate Rewakowski Drumcliffe 10 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09
309HP 3 625 Elizabeth Michalek McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 10 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09
309HP 4 638 Louisa Morris McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 10 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09
309HP 5 460 Kaylea Guilfoyle Carle 10 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 09
309J 1 281 Ashley Bolesh Johnston 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 1 460 Kaylea Guilfoyle Carle 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 2 314 Ashley Carter Johnston 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 2 405 Julia Fellows Clann Na Cara 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 3 397 Meredith Ernst Rochez 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 3 599 Claire McDonald Rince Na Tiarna 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 4 316 Brooke Carter Johnston 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 5 291 Madison Buckley Carle 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 5 310 Kieran Capozzi Roisin Academy 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 5 319 Elizabeth Casey Johnston 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309J 5 567 Aaron Lynch Drumcliffe 19 Boys & Girls Novice Light Jig Under 09
309R 1 310 Kieran Capozzi Roisin Academy 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 2 314 Ashley Carter Johnston 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 3 281 Ashley Bolesh Johnston 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 3 726 Mary Kate Rewakowski Drumcliffe 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 4 405 Julia Fellows Clann Na Cara 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 219 Carlie Young Rince Na Sonas 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 291 Madison Buckley Carle 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 316 Brooke Carter Johnston 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 397 Meredith Ernst Rochez 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 446 Lily Gotthelf Clann Na Cara 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 544 Ava Lasher Roisin Academy 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309R 5 599 Claire McDonald Rince Na Tiarna 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 09
309SJ 1 460 Kaylea Guilfoyle Carle 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 2 314 Ashley Carter Johnston 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 3 232 Jolie Acton Boland 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 3 291 Madison Buckley Carle 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 4 281 Ashley Bolesh Johnston 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 4 544 Ava Lasher Roisin Academy 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 5 219 Carlie Young Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309SJ 5 599 Claire McDonald Rince Na Tiarna 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 09
309TJ 1 585 Zoe Marcus Dunleavy - NY 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 2 455 Margaret Grejda McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 2 726 Mary Kate Rewakowski Drumcliffe 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 3 405 Julia Fellows Clann Na Cara 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 3 638 Louisa Morris McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 4 232 Jolie Acton Boland 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 4 394 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 5 426 Grace Gaffney Carle 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
309TJ 5 446 Lily Gotthelf Clann Na Cara 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 09
310HP 1 206 Shea White An Clar 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310HP 2 362 Lily Cunningham Boland 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310HP 2 584 Keri Manning Rince Na Sonas 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310HP 2 727 Noah Rewakowski Drumcliffe 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310HP 3 212 Grace Winkler Johnston 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310HP 4 479 Ruby Heagney Young School - NY 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310HP 4 626 Julia Milham Francis Academy 14 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 10
310J 1 196 gabrielle wall McDonald School 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10
310J 2 378 Caela DeRosier Rince Na Sonas 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10
310J 3 384 Reagan Doan Rince Na Sonas 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10
310J 4 590 Natalie Martin Young School - NY 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10
310J 5 419 Maya Fredette Butler-Sheehan 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 10
310R 1 378 Caela DeRosier Rince Na Sonas 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 2 381 Emily Dimock Drumcliffe 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 3 159 Lucia Sprague McMahon 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 3 212 Grace Winkler Johnston 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 3 730 Sawyer Richardson McMahon 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 4 384 Reagan Doan Rince Na Sonas 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 4 710 Kate Raddant McDonald School 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 5 362 Lily Cunningham Boland 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 5 626 Julia Milham Francis Academy 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310R 5 631 Riley Mitchell Rochez 21 Boys & Girls Novice Reel  Under 10
310SJ 1 196 gabrielle wall McDonald School 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 2 479 Ruby Heagney Young School - NY 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 3 206 Shea White An Clar 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 4 584 Keri Manning Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 4 730 Sawyer Richardson McMahon 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 5 378 Caela DeRosier Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 5 384 Reagan Doan Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310SJ 5 710 Kate Raddant McDonald School 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 10
310TJ 1 379 Grace Devine Boland 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 2 661 Georgia Novitsky Carle 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 3 626 Julia Milham Francis Academy 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 4 159 Lucia Sprague McMahon 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 4 727 Noah Rewakowski Drumcliffe 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 5 212 Grace Winkler Johnston 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 5 324 Sofia Centore Johnston 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
310TJ 5 730 Sawyer Richardson McMahon 15 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 10
311HP 1 492 Foster Hutchins McFadden 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 2 616 Caitlin McMahon McDonald School 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 2 629 Makenzie Miller Roisin Academy 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 2 689 Josephine Pazaras McDonald School 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 3 209 Mairead Wilsch Johnston 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 3 221 Mary Young Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 3 347 Anne Coon Millennium 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311HP 3 685 Jamie Patterson Clann Na Cara 17 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 11
311J 1 492 Foster Hutchins McFadden 9 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11
311J 2 601 Kayley McFarlane Trillium 9 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11
311J 3 347 Anne Coon Millennium 9 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11
311J 3 475 Bridget Hastings McDonald School 9 Boys & Girls Novice Light Jig Under 11
311R 1 629 Makenzie Miller Roisin Academy 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311R 2 594 Paige McAndrew McDonald School 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311R 3 197 Paige Wallace Butler-Sheehan 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311R 3 477 Bridget Hayes Young School - NY 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311R 4 284 Maggie Boyle Johnston 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311R 4 492 Foster Hutchins McFadden 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311R 4 647 Claire Murphy McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 14 Boys & Girls Novice Reel  Under 11
311SJ 1 284 Maggie Boyle Johnston 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311SJ 2 347 Anne Coon Millennium 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311SJ 2 629 Makenzie Miller Roisin Academy 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311SJ 3 594 Paige McAndrew McDonald School 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311SJ 3 646 Agnes Murphy Trillium 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311SJ 4 197 Paige Wallace Butler-Sheehan 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311SJ 4 616 Caitlin McMahon McDonald School 13 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 11
311TJ 1 209 Mairead Wilsch Johnston 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 2 318 Teagan Carter Boland 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 3 629 Makenzie Miller Roisin Academy 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 4 284 Maggie Boyle Johnston 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 5 223 Tori Zah Boland 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 5 280 Maura Bleech Clann Na Cara 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 5 492 Foster Hutchins McFadden 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 5 601 Kayley McFarlane Trillium 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
311TJ 5 616 Caitlin McMahon McDonald School 18 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 11
312HP 1 471 Mabel Hance Johnston 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 2 180 Brelyn Tyler Roisin Academy 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 3 406 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 3 576 Anna MacDonald Trillium 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 3 600 McKenzie McElroy Clann Na Cara 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 4 358 Abbey Cronin Francis Academy 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 4 407 Ava Ferreira Rince Na Tiarna 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312HP 4 650 Regan Murphy An Clar 15 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 12
312J 1 576 Anna MacDonald Trillium 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12
312J 2 198 Jack Walters Francis Academy 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12
312J 2 729 Naomi Rice Rince Na Sonas 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12
312J 3 193 Ewan Wai Trillium 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12
312J 4 407 Ava Ferreira Rince Na Tiarna 10 Boys & Girls Novice Light Jig Under 12
312R 1 346 Lily Conlan Dunleavy - NY 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 2 729 Naomi Rice Rince Na Sonas 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 3 198 Jack Walters Francis Academy 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 3 650 Regan Murphy An Clar 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 4 193 Ewan Wai Trillium 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 4 657 Emma Neufang Butler-Sheehan 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 5 406 Kaitlyn Fellows Clann Na Cara 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312R 5 407 Ava Ferreira Rince Na Tiarna 18 Boys & Girls Novice Reel  Under 12
312SJ 1 407 Ava Ferreira Rince Na Tiarna 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312SJ 2 346 Lily Conlan Dunleavy - NY 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312SJ 3 657 Emma Neufang Butler-Sheehan 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312SJ 4 358 Abbey Cronin Francis Academy 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312SJ 5 180 Brelyn Tyler Roisin Academy 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312SJ 5 268 Mallory Beard Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312SJ 5 650 Regan Murphy An Clar 17 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 12
312TJ 1 346 Lily Conlan Dunleavy - NY 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 2 650 Regan Murphy An Clar 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 2 675 Gregory Oswald Young School - NY 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 3 349 Nina Cooper Rince Na Sonas 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 3 435 Megan Gearinger Young School - NY 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 3 729 Naomi Rice Rince Na Sonas 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 4 198 Jack Walters Francis Academy 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 4 358 Abbey Cronin Francis Academy 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
312TJ 4 576 Anna MacDonald Trillium 16 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 12
313HP 1 690 Aislinn Pease Boland 6 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13
313HP 2 506 Natalie Kachmarik Carle 6 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13
313HP 3 633 Arleigh Monahan Johnston 6 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 13
313J 1 322 Nayelie Castro Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13
313J 2 506 Natalie Kachmarik Carle 5 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13
313J 3 389 Caitlin Donohue Rochez 5 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13
313J 3 390 Colleen Donohue Rochez 5 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13
313J 3 483 Anna Mae Hinkle McCormick 5 Boys & Girls Novice Light Jig Under 13
313R 1 556 Allison Lisciandro Young School - NY 10 Boys & Girls Novice Reel  Under 13
313R 2 588 Talor Marren Young School - NY 10 Boys & Girls Novice Reel  Under 13
313R 3 322 Nayelie Castro Butler-Sheehan 10 Boys & Girls Novice Reel  Under 13
313R 3 483 Anna Mae Hinkle McCormick 10 Boys & Girls Novice Reel  Under 13
313R 3 506 Natalie Kachmarik Carle 10 Boys & Girls Novice Reel  Under 13
313SJ 1 506 Natalie Kachmarik Carle 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 1 588 Talor Marren Young School - NY 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 1 690 Aislinn Pease Boland 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 2 389 Caitlin Donohue Rochez 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 2 390 Colleen Donohue Rochez 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 2 483 Anna Mae Hinkle McCormick 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 2 633 Arleigh Monahan Johnston 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 3 148 Ana Snyder Butler-Sheehan 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313SJ 3 556 Allison Lisciandro Young School - NY 11 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 13
313TJ 1 483 Anna Mae Hinkle McCormick 4 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13
313TJ 2 620 Morgan Mctighe Young School - NY 4 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13
313TJ 3 148 Ana Snyder Butler-Sheehan 4 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13
313TJ 3 506 Natalie Kachmarik Carle 4 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 13
314HP 1 238 Brooke Alder Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14
314HP 2 604 Abigail McGinn McDonald School 5 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14
314HP 3 247 Karissa Armbruster Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Hornpipe Under 14
314R 1 604 Abigail McGinn McDonald School 5 Boys & Girls Novice Reel  Under 14
314R 2 160 Kathleen Starr Rince Na Sonas 5 Boys & Girls Novice Reel  Under 14
314R 3 238 Brooke Alder Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Reel  Under 14
314R 3 247 Karissa Armbruster Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Reel  Under 14
314R 4 465 Erin Hager Carle 5 Boys & Girls Novice Reel  Under 14
314SJ 1 604 Abigail McGinn McDonald School 8 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14
314SJ 2 238 Brooke Alder Butler-Sheehan 8 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14
314SJ 3 554 Beth Lindner Clann Na Cara 8 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14
314SJ 3 713 Marni Rathbun Drumcliffe 8 Boys & Girls Novice Slip Jig Under 14
314TJ 1 554 Beth Lindner Clann Na Cara 7 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14
314TJ 2 604 Abigail McGinn McDonald School 7 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14
314TJ 3 103 Catherine Rollins Young School - NY 7 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14
314TJ 3 238 Brooke Alder Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Novice Treble Jig Under 14
315HP 1 116 Megan Ryan Rince Na Sonas 6 Boys & Girls Novice Hornpipe 14 & Over
315HP 2 112 Shannon Rowlands Butler-Sheehan 6 Boys & Girls Novice Hornpipe 14 & Over
315HP 3 275 Britta Berry Butler-Sheehan 6 Boys & Girls Novice Hornpipe 14 & Over
315J 1 160 Kathleen Starr Rince Na Sonas 5 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over
315J 2 275 Britta Berry Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over
315J 3 112 Shannon Rowlands Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over
315J 3 156 MaryMargaret Spencer Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over
315J 3 290 Kathryn Buchanan Butler-Sheehan 5 Boys & Girls Novice Light Jig 13 & Over
315R 1 731 MacKenzie Robbins Butler-Sheehan 8 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over
315R 2 275 Britta Berry Butler-Sheehan 8 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over
315R 3 154 Keara Sparks McElligott 8 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over
315R 4 112 Shannon Rowlands Butler-Sheehan 8 Boys & Girls Novice Reel 14 & Over
315SJ 1 275 Britta Berry Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over
315SJ 2 731 MacKenzie Robbins Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over
315SJ 3 290 Kathryn Buchanan Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Novice Slip Jig 14 & Over
315TJ 1 275 Britta Berry Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Novice Treble Jig 14 & Over
315TJ 2 622 Claire Menna Young School - NY 7 Boys & Girls Novice Treble Jig 14 & Over
315TJ 3 290 Kathryn Buchanan Butler-Sheehan 7 Boys & Girls Novice Treble Jig 14 & Over
408HP 1 342 Leah Collison Farrell 5 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All
408HP 2 659 Rhyan Nolan Young School - NY 5 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All
408HP 3 139 Addison Shipp Carle 5 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All
408HP 3 366 Madelyn Danesh McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 5 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All
408HP 3 573 Ava Lyon McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 5 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 08 All
408R 1 540 Cassandra Belle Lang Boland 6 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All
408R 2 573 Ava Lyon McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 6 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All
408R 3 659 Rhyan Nolan Young School - NY 6 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 08 All
408SJ 1 256 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara 6 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All
408SJ 2 342 Leah Collison Farrell 6 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All
408SJ 3 139 Addison Shipp Carle 6 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 08 All
408TJ 1 540 Cassandra Belle Lang Boland 9 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All
408TJ 2 659 Rhyan Nolan Young School - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All
408TJ 3 256 Olivia Barbarossa-Robinson Clann Na Cara 9 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All
408TJ 3 517 Tristan Kilpatrick Butler-Sheehan 9 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 08 All
408TS 1 573 Ava Lyon McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 2 587 Molly Marra Boland 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 2 659 Rhyan Nolan Young School - NY 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 3 411 Emerie Ficorilli Rochez 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 3 517 Tristan Kilpatrick Butler-Sheehan 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 4 342 Leah Collison Farrell 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 4 366 Madelyn Danesh McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 4 575 Allie MacDerment Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
408TS 4 728 Ella Rice McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 17 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 08 All
409HP 1 232 Jolie Acton Boland 6 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09
409HP 2 310 Kieran Capozzi Roisin Academy 6 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09
409HP 3 627 Alexis Miller Boland 6 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 09
409R 1 585 Zoe Marcus Dunleavy - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09
409R 2 232 Jolie Acton Boland 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09
409R 3 654 Molly Murty Young School - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09
409R 4 591 Kenna Mastine Johnston 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 09
409SJ 1 585 Zoe Marcus Dunleavy - NY 7 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09
409SJ 2 591 Kenna Mastine Johnston 7 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09
409SJ 3 627 Alexis Miller Boland 7 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09
409SJ 4 625 Elizabeth Michalek McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 7 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 09
409TS 1 310 Kieran Capozzi Roisin Academy 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 2 394 Jacqueline Duteau Rince Na Sonas 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 2 654 Molly Murty Young School - NY 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 3 171 Katrina Tallo Drumcliffe 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 3 232 Jolie Acton Boland 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 3 455 Margaret Grejda McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 3 567 Aaron Lynch Drumcliffe 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 3 627 Alexis Miller Boland 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 3 638 Louisa Morris McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
409TS 4 591 Kenna Mastine Johnston 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 09
410HP 1 543 Sydney LaSalle Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10
410HP 2 381 Emily Dimock Drumcliffe 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10
410HP 3 619 Hannah McQuatters Rince Na Sonas 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10
410HP 4 344 Isabella Cometti Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10
410HP 4 423 Tara Frost McDonald School 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 10
410R 1 344 Isabella Cometti Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10
410R 2 423 Tara Frost McDonald School 12 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10
410R 3 339 Lynsie Coccia Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10
410R 4 480 Kate Heinrich Drumcliffe 12 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10
410R 4 543 Sydney LaSalle Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10
410R 5 396 Victoria English McDonald School 12 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 10
410SJ 1 695 Alexis Pickard McDonald School 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410SJ 2 344 Isabella Cometti Boland 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410SJ 3 339 Lynsie Coccia Young School - NY 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410SJ 3 396 Victoria English McDonald School 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410SJ 4 423 Tara Frost McDonald School 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410SJ 4 480 Kate Heinrich Drumcliffe 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410SJ 4 543 Sydney LaSalle Young School - NY 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 10
410TJ 1 310 Kieran Capozzi Roisin Academy 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TJ 2 543 Sydney LaSalle Young School - NY 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TJ 3 171 Katrina Tallo Drumcliffe 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TJ 3 423 Tara Frost McDonald School 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TJ 4 344 Isabella Cometti Boland 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TJ 4 396 Victoria English McDonald School 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TJ 4 591 Kenna Mastine Johnston 15 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 10 / 2 yr
410TS 1 344 Isabella Cometti Boland 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 2 543 Sydney LaSalle Young School - NY 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 2 559 Morgan Low Boland 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 3 619 Hannah McQuatters Rince Na Sonas 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 4 258 Mira Barnard Butler-Sheehan 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 4 467 Olivia Halpin McMahon 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 4 584 Keri Manning Rince Na Sonas 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 5 206 Shea White An Clar 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 5 324 Sofia Centore Johnston 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 5 339 Lynsie Coccia Young School - NY 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 5 479 Ruby Heagney Young School - NY 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
410TS 5 480 Kate Heinrich Drumcliffe 24 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 10
411HP 1 707 Jessica Quinn Boland 10 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11
411HP 2 477 Bridget Hayes Young School - NY 10 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11
411HP 3 223 Tori Zah Boland 10 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11
411HP 3 318 Teagan Carter Boland 10 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11
411HP 4 702 Roisin Presser Boland 10 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 11
411R 1 318 Teagan Carter Boland 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 2 702 Roisin Presser Boland 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 3 280 Maura Bleech Clann Na Cara 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 3 312 Declan Carey Boland 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 3 689 Josephine Pazaras McDonald School 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 4 326 Morgan Chalmers Rochez 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 4 454 Abigail Grejda McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411R 4 616 Caitlin McMahon McDonald School 14 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 11
411SJ 1 689 Josephine Pazaras McDonald School 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 2 318 Teagan Carter Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 3 234 Clare Adams Young School - NY 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 3 702 Roisin Presser Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 4 685 Jamie Patterson Clann Na Cara 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 5 326 Morgan Chalmers Rochez 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 5 437 Aisling George McElligott 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411SJ 5 454 Abigail Grejda McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 13 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 11
411TJ 1 707 Jessica Quinn Boland 11 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11
411TJ 2 477 Bridget Hayes Young School - NY 11 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11
411TJ 3 685 Jamie Patterson Clann Na Cara 11 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11
411TJ 4 234 Clare Adams Young School - NY 11 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11
411TJ 4 347 Anne Coon Millennium 11 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11
411TJ 4 702 Roisin Presser Boland 11 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 11
411TS 1 477 Bridget Hayes Young School - NY 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 2 221 Mary Young Rince Na Sonas 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 2 234 Clare Adams Young School - NY 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 2 647 Claire Murphy McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 3 223 Tori Zah Boland 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 3 306 Isabella Cambareri Drumcliffe 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 3 454 Abigail Grejda McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 3 601 Kayley McFarlane Trillium 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 3 707 Jessica Quinn Boland 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
411TS 4 437 Aisling George McElligott 20 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 11
412HP 1 408 Maria Ferris Boland 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 2 609 Ranait McGuire Francis Academy 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 3 352 Caroline Courtney Rince Na Tiarna 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 4 123 Meghan Satalin Francis Academy 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 4 645 Rosemary Munkres McFadden 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 5 173 Amelia Thomas Carle 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 5 420 Kara Freer Rince Na Sonas 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412HP 5 435 Megan Gearinger Young School - NY 16 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 12
412R 1 435 Megan Gearinger Young School - NY 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 1 639 Shelby Morris Trillium 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 2 123 Meghan Satalin Francis Academy 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 2 352 Caroline Courtney Rince Na Tiarna 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 3 408 Maria Ferris Boland 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 3 471 Mabel Hance Johnston 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 3 634 Meghan Mooney McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 4 609 Ranait McGuire Francis Academy 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412R 4 705 Erin Putnam Rince Na Sonas 19 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 12
412SJ 1 123 Meghan Satalin Francis Academy 15 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12
412SJ 1 352 Caroline Courtney Rince Na Tiarna 15 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12
412SJ 2 408 Maria Ferris Boland 15 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12
412SJ 2 435 Megan Gearinger Young School - NY 15 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12
412SJ 2 471 Mabel Hance Johnston 15 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12
412SJ 3 420 Kara Freer Rince Na Sonas 15 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 12
412TJ 1 173 Amelia Thomas Carle 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 2 471 Mabel Hance Johnston 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 2 634 Meghan Mooney McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 3 123 Meghan Satalin Francis Academy 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 3 609 Ranait McGuire Francis Academy 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 3 639 Shelby Morris Trillium 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 4 352 Caroline Courtney Rince Na Tiarna 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 4 420 Kara Freer Rince Na Sonas 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TJ 4 679 Kayla Parent Francis Academy 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 12
412TS 1 576 Anna MacDonald Trillium 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 2 408 Maria Ferris Boland 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 2 435 Megan Gearinger Young School - NY 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 2 639 Shelby Morris Trillium 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 3 609 Ranait McGuire Francis Academy 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 3 675 Gregory Oswald Young School - NY 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 3 705 Erin Putnam Rince Na Sonas 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 4 198 Jack Walters Francis Academy 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 4 536 Emily Laber Boland 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
412TS 4 645 Rosemary Munkres McFadden 23 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 12
413HP 1 398 Juliana Falcon Young School - NY 13 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13
413HP 2 518 Abigail Kilroy Francis Academy 13 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13
413HP 3 431 Sara Gaudieri Young School - NY 13 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13
413HP 3 533 Emma Kurtz Murphy Irish Arts 13 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13
413HP 4 491 Margaret Hunt Francis Academy 13 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13
413HP 5 227 Keating Zelenke Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 13
413R 1 533 Emma Kurtz Murphy Irish Arts 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13
413R 2 169 Mackenzie Sweet Dunleavy - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13
413R 3 398 Juliana Falcon Young School - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13
413R 3 491 Margaret Hunt Francis Academy 9 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 13
413SJ 1 533 Emma Kurtz Murphy Irish Arts 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13
413SJ 2 169 Mackenzie Sweet Dunleavy - NY 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13
413SJ 2 518 Abigail Kilroy Francis Academy 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13
413SJ 3 491 Margaret Hunt Francis Academy 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13
413SJ 3 632 Grace Momrow Boland 11 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 13
413TJ 1 398 Juliana Falcon Young School - NY 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TJ 2 431 Sara Gaudieri Young School - NY 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TJ 3 588 Talor Marren Young School - NY 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TJ 4 227 Keating Zelenke Boland 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TJ 4 463 Gwyneth Gutheil McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TJ 4 491 Margaret Hunt Francis Academy 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TJ 4 519 Mallory Kingsley Drumcliffe 17 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 13
413TS 1 556 Allison Lisciandro Young School - NY 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 1 639 Shelby Morris Trillium 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 2 518 Abigail Kilroy Francis Academy 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 2 533 Emma Kurtz Murphy Irish Arts 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 2 632 Grace Momrow Boland 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 3 148 Ana Snyder Butler-Sheehan 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 3 398 Juliana Falcon Young School - NY 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 3 620 Morgan Mctighe Young School - NY 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
413TS 4 690 Aislinn Pease Boland 18 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 13
414TS 1 192 Erin Wai Trillium 12 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14
414TS 2 359 Abby Cullen McCarthy 12 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14
414TS 3 103 Catherine Rollins Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14
414TS 3 238 Brooke Alder Butler-Sheehan 12 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14
414TS 3 392 Emma Drake An Clar 12 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14
414TS 3 701 Liam Presser Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 14
415HP 1 700 Julia Postilli Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15 / 2 yr
415HP 2 392 Emma Drake An Clar 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15 / 2 yr
415HP 3 359 Abby Cullen McCarthy 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15 / 2 yr
415HP 3 478 Madison Heacock Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15 / 2 yr
415HP 3 711 Taylor Raine McCarthy 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15 / 2 yr
415HP 4 231 Alexia Acton Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe Under 15 / 2 yr
415R 1 359 Abby Cullen McCarthy 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415R 2 640 Marie Mortlock Carle 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415R 2 701 Liam Presser Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415R 2 711 Taylor Raine McCarthy 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415R 3 192 Erin Wai Trillium 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415R 3 478 Madison Heacock Young School - NY 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415R 3 630 Danielle Mills Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Reel Under 15 / 2 yr
415SJ 1 359 Abby Cullen McCarthy 14 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15 / 2 yr
415SJ 2 135 Elizabeth Seward Rince Na Tiarna 14 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15 / 2 yr
415SJ 2 231 Alexia Acton Boland 14 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15 / 2 yr
415SJ 2 630 Danielle Mills Boland 14 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15 / 2 yr
415SJ 2 640 Marie Mortlock Carle 14 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15 / 2 yr
415SJ 3 681 Rachele Pasnik Rince Na Tiarna 14 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig Under 15 / 2 yr
415TJ 1 231 Alexia Acton Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15 / 2 yr
415TJ 2 681 Rachele Pasnik Rince Na Tiarna 13 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15 / 2 yr
415TJ 3 630 Danielle Mills Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15 / 2 yr
415TJ 3 701 Liam Presser Boland 13 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15 / 2 yr
415TJ 4 359 Abby Cullen McCarthy 13 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15 / 2 yr
415TJ 4 392 Emma Drake An Clar 13 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig Under 15 / 2 yr
415TS 1 558 Lauren LoTempio McCarthy 3 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15
415TS 2 290 Kathryn Buchanan Butler-Sheehan 3 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15
415TS 3 112 Shannon Rowlands Butler-Sheehan 3 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set Under 15
416HP 1 360 Kaitlin Culpepper Farrell 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over
416HP 1 484 Laura Hirsch Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over
416HP 2 235 Grace Adams Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over
416HP 3 164 Angelia Strzalkowski McCarthy 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over
416HP 4 354 Nicole Couture Moran 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over
416HP 5 261 Bridgett Barrett Carle 12 Boys & Girls Prizewinner Hornpipe 15 & Over
416R 1 360 Kaitlin Culpepper Farrell 9 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over
416R 2 235 Grace Adams Young School - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over
416R 3 354 Nicole Couture Moran 9 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over
416R 3 676 Stephanie Oswald Young School - NY 9 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over
416R 4 116 Megan Ryan Rince Na Sonas 9 Boys & Girls Prizewinner Reel 15 & Over
416SJ 1 484 Laura Hirsch Boland 10 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over
416SJ 2 235 Grace Adams Young School - NY 10 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over
416SJ 3 164 Angelia Strzalkowski McCarthy 10 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over
416SJ 3 360 Kaitlin Culpepper Farrell 10 Boys & Girls Prizewinner Slip Jig 15 & Over
416TJ 1 235 Grace Adams Young School - NY 12 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over
416TJ 2 484 Laura Hirsch Boland 12 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over
416TJ 3 164 Angelia Strzalkowski McCarthy 12 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over
416TJ 3 360 Kaitlin Culpepper Farrell 12 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over
416TJ 4 662 Jacqueline O'Brien Butler-Sheehan 12 Boys & Girls Prizewinner Treble Jig 15 & Over
416TS 1 235 Grace Adams Young School - NY 10 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over
416TS 2 732 Robert Robbins Butler-Sheehan 10 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over
416TS 3 154 Keara Sparks McElligott 10 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over
416TS 3 676 Stephanie Oswald Young School - NY 10 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over
416TS 4 360 Kaitlin Culpepper Farrell 10 Boys & Girls Prizewinner Traditional Set 15 & Over
513TR 1 642 Rosalia Motta Leneghan - OH 4 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel Under 13 All
513TR 2 531 Caelin Kuder Woodgate-Shamrock - ON 4 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel Under 13 All
513TR 3 243 Nina Angeloni Gallagher 4 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel Under 13 All
513TR 3 708 Michelle Quinn McElligott 4 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel Under 13 All
514TR 1 800 Rose White Rince Na Tiarna 2 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel 13 & Over
514TR 2 371 Kathleen Davidson Short 2 Boys & Girls Prelim & Champ Charity Treble Reel 13 & Over

 

Preliminary and Championship

Finger Lakes Feis 2014 As Tabulated by FeisWeb.Com on Nov 1, 2014
Overall ReCap: There were 245 Champions registered for the feis and 198 danced. 103 were awarded (52.0%)
Champion regular events ended shortly after 3:23 PM when last regular events was tabulated. There were 3 rounds for OC and 2 rounds for PC. Round awards for both PC & OC Events
.
.
.
10:11 AM
Event #509 Preliminary Boys and Girls Under 9
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
15 Registered, 14 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #278 Leah Bishop (Young School - NY)
2 < 215 > #226 Isabelle Zeiger (Broesler)
3 < 177 > #133 Julia Schrader (McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy)
4 < 168 > #708 Michelle Quinn (McElligott)
5 < 167 > #603 Katie McGarvey (McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy)
6 T < 152 > #365 Margaret Dalgety (Johnston)
6 T < 152 > #450 Alexa Greenwood (Rince Na Sonas)
.
10:54 AM
Event #510 Preliminary Boys and Girls Under 10 - Corrected
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
12 Registered, 9 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 6 Finishers ( 56% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #665 Jillian O'Malley (Ni Fhearraigh-O Ceallaigh)
2 < 210 > #624 Shaelynn Meyer (Rochez)
3 < 182 > #649 Meghan Murphy (Rochez)
4 < 180 > #119 Isabella Sampo (Roisin Academy)
5 < 174 > #684 Colleen Patrie (Francis Academy)
6 < 15 6> ... #488 Fiona Houghton (Boland)
.
11:04 AM
Event #511 Preliminary Boys and Girls Under 11
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
10 Registered, 9 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 56% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #155 Emily Spellman (McLaughlin-Goodwin-O'Shanecy)
2 T < 195 > #325 Lindsey Chalmers (Rochez)
2 T < 195 > #586 Maeve Marra (Boland)
3 < 186 > #181 Kaitlyn Unitas (Ni Fhearraigh-O Ceallaigh)
4 < 167.5 > #368 Carter Darling (Woodgate-Shamrock - ON)
.
11:46 AM
Event #512 Preliminary Boys and Girls Under 12
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
26 Registered, 22 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 11 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 230 > #320 Michaela Casey (Johnston)
2 < 205 > #330 emile choiniere-shields (Short)
3 < 195.2 > #195 Jayden Walker (Young School - NY)
4 < 195 > #287 Maggie Broomfield (Young School - NY)
5 < 166 > #298 Abigail Burns (McDonald School)
6 < 159 > #443 Mckenna Goltry (Carle)
7 < 146.5 > #541 Hannah Lape (Rince Na Sonas)
8 < 144.2 > #271 Emma Bensen (Carle)
9 < 141.5 > #137 Kelsey Sheerin (Johnston)
10 < 133.2 > #115 Maeve Ryan (Roisin Academy)
11 < 132 > #608 Maggie McGuire (Johnston)
.
12:07 PM
Event #513 Preliminary Boys and Girls Under 13
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
21 Registered, 18 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 9 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 240 > #531 Caelin Kuder (Woodgate-Shamrock - ON)
2 < 204.5 > #614 Shannon McKinney (Murphy Irish Arts)
3 < 192 > #422 Kelly Frost (McDonald School)
4 < 190 > #430 Ryan Gannon (Clann Na Cara)
5 < 182 > #514 Grace Kelly (Johnston)
6 < 155 > #243 Nina Angeloni (Gallagher)
7 < 144.5 > #128 Kathleen Schillinger (Bell)
8 < 143 > #162 Meghan Stella (McMahon)
9 < 138.5 > #167 Molly Sullivan (Johnston)
.
1:39 PM
Event #514 Preliminary Boys and Girls Under 14
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
22 Registered, 20 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 10 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > #288 Moira Broomfield (Young School - NY)
2 < 215 > #674 Emily Oswald (Young School - NY)
3 < 193 > #424 Colleen Anne Fullam (Francis Academy)
4 < 191 > #672 Caroline Opalenick (Roisin Academy)
5 < 159 > #718 Colin Reardon (Johnston)
6 < 149.5 > #183 Noel Urquhart (Clann Na Cara)
7 < 143 > #579 Clare Maczka (Clann Na Cara)
8 < 134 > #176 Shannon Tolomei (Carle)
9 < 132 > #716 Caleigh Reagan (McMahon)
10 < 129 > #511 Blaine Keevern (Boland)
.
2:36 PM
Event #515 Preliminary Boys and Girls Under 15
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
21 Registered, 18 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 9 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 225 > #525 Lauren Kolassa (Boland)
2 < 218 > #502 Katherine Johnston (Boland)
3 < 213 > #593 Erika Mayette (Roisin Academy)
4 < 159 > #285 Maggie Brennan (Roisin Academy)
5 < 154 > #383 Mary Dixon (Rince Na Tiarna)
6 < 152 > #300 Emma Burns (McDonald School)
7 < 150 > #245 Erica Archer (Rochez)
8 < 146 > #445 Rowan Goodman (Rince Na Sonas)
9 < 144 > #102 Mackenzie Rogers (McCarthy)
.
2:44 PM
Event #516 Preliminary Boys and Girls Under 16
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
17 Registered, 10 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 226.5 > #113 Brittany Rudd (McCarthy)
2 < 225 > #530 Bailey Krupa (McCarthy)
3 < 219 > #535 Breanna Laber (Boland)
4 < 186 > #168 Christina Sutton (McCarthy)
5 < 178 > #468 Sarah Hamilton (Johnston)
.
2:58 PM
Event #517 Preliminary Boys and Girls Under 17
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
10 Registered, 5 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 3 Finishers ( 60% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 250 > #724 Hope Renner (O'Grady-Quinlan)
2 < 240 > #469 Claire Hammerschmidt (Roisin Academy)
3 < 212 > #453 Casey Gregory (McCormick)
.
3:10 PM
Event #518 Preliminary Men and Ladies 17 & Over
Judged by Eileen McDonagh-Morr, NY, John O'Keefe, CT & Ann Marie Leonard, ON
14 Registered, 10 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 5 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 250 > #733 Amanda Rochez (Rochez)
2 < 220 > #403 TJ Fedirko (O'Grady-Quinlan)
3 < 216.5 > #179 Rachel Troy (Rince Na Sonas)
4 < 187.5 > #415 Emily Flynn (Carle)
5 < 163 > #146 Rachael Smith (Young School - NY)
.
10:27 AM
Event #611 Open Champion Girls Under 11
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
3 Registered, 1 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 1 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #476 Sophia Hatch (Johnston)
.
11:16 AM
Event #613 Open Champion Girls Under 13
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
16 Registered, 12 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 6 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > #382 Mary Grace Dimock (Drumcliffe)
2 < 216 > #489 Carly Hoy (Young School - NY)
3 < 191 > #610 Aine McIntyre (Johnston)
4 < 181 > #642 Rosalia Motta (Leneghan - OH)
5 < 171 > #611 Maggie McKeever (Boland)
6 < 162 > #364 Hailey Curtis (Johnston)
.
1:00 PM
Event #615 Open Champion Girls Under 15
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
17 Registered, 14 Entered, 1 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 54% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 265 > #456 Sophie Grey (Young School - NY)
2 < 235 > #498 Skylar Jenks (Young School - NY)
3 < 215 > #393 Margaret Dunning (Drumcliffe)
4 < 168 > #532 Mary Kumpon (Clann Na Cara)
5 < 167 > #507 Kara Kallfelz (Johnston)
6 < 151.5 > #485 Cody Hoctor (Johnston)
7 < 148 > #120 Sierra Sander (McDonald School)
.
2:20 PM
Event #617 Open Champion Girls Under 17
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, John O'Keefe, CT & Cathy Spencer-Revis, NY
17 Registered, 14 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 7 Finishers ( 50% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 260 > #516 Meaghan Kilmartin (Short)
2 < 216.5 > #118 Silvana Salomone (Johnston)
3 < 188.5 > #140 Meghan Silvia (Johnston)
4 < 176 > #414 Rebecca Flanagan (Johnston)
5 < 156 > #163 Nora Stevens (Boland)
6 < 148 > #697 Sofia Piela (O'Grady-Quinlan)
7 < 146 > #602 Emma McFee (Carle)
.
3:23 PM
Event #618 Open Champion Ladies 17 & Over
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
19 Registered, 15 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 8 Finishers ( 53% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #315 Bailey B. Carter (Boland)
2 < 196 > #569 Erin Lynch (Rince Na Tiarna)
3 < 191 > #800 Rosie White (Rince Na Tiarna)
4 < 169 > #216 Emily Woolgar (O'Donnell)
5 < 163 > #158 Sarah Spitznogle (Rochez)
6 < 159 > #550 Abigail Lefebvre (O'Grady-Quinlan)
7 < 154 > #147 Hayley Smock (Boland)
8 < 153 > #703 Emma Putman (Boland)
.
10:22 AM
Event #711 Open Champion Boys Under 11
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
2 Registered, 2 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 2 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 275 > #570 Nicholas Lynch (Drumcliffe)
2 < 250 > #673 Owen Opalenick (Roisin Academy)
.
11:31 AM
Event #713 Open Champion Boys Under 13
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
2 Registered, 2 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 2 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #595 Jack McAuliff (Roisin Academy)
2 < 225 > #353 Sean Cousland (O'Grady-Quinlan)
.
2:27 PM
Event #717 Open Champion Boys Under 17
Judged by Maggie Revis-Basengerg, AL, Ron Plummer, ON & Cathy Spencer-Revis, NY
1 Registered, 1 Entered, 0 Withdrew . . . Awards To Top 1 Finishers ( 100% )
Place . . . . Dancer ( School )
1 < 300 > #395 X. Patrick Dzielski (Clann Na Cara)

Return To Results Menu Page